Wiele osób ma wątpliwości dotyczące tego, na której ręce nosi się zegarek. Jak się okazuje, zarówno w przypadku męskich, jak i damskich gadżetów powstało na ten temat mnóstwo teorii. Niektóre z nich są mniej lub bardziej prawdopodobne. W praktyce to wszystko zależy od indywidualnych potrzeb! Przy wyborze strony warto wziąć pod uwagę tradycję, ale ostatecznie najważniejszym czynnikiem jest wygoda użytkowania. Jeśli chcesz wiedzieć, jak prawidłowo zakładać zegarek, zachęcamy do lektury!

Noszenie zegarka według zasad savoir-vivre

Jeśli zastanawiasz się nad tym, na której ręce nosi się zegarek męski lub damski, zapoznaj się z zasadami savoir-vivre’u. Dowiesz się z nich, że eksponowanie tego typu dodatków, szczególnie tych luksusowych i drogocennych, może zostać uznane za nietaktowne. W związku z tym czasomierz powinien znaleźć się na rzadziej używanej ręce. W przeszłości było to także podyktowane praktycznymi względami, gdyż w ten sposób zegarek był mniej narażony na uszkodzenia.

Zasada noszenia zegarków jest bardzo prosta. Wybór pomiędzy prawą a lewą stroną to kwestia indywidualna. Osoby praworęczne zazwyczaj zakładają go na lewą rękę. Z uwagi na to, że stanowią one większość populacji, tak też oficjalnie się przyjęło. Ułatwia to wykonywanie codziennych czynności, takich jak zapisywanie notatek czy praca przy komputerze. Jeśli jednak należysz do osób leworęcznych, możesz spokojnie zapomnieć o tradycji i przełożyć zegarek na prawą rękę.

Jak zdecydować, na której ręce nosić zegarek?

Mimo że istnieją konkretne zasady dotyczące tego, na której ręce nosić zegarek, to w rzeczywistości najważniejszy jest komfort użytkownika. Jednym z czynników, który warto wziąć pod uwagę, jest rodzaj tego typu akcesoriów. Casualowe modele o stylistyce łączącej codzienny luz z elegancją można założyć w dowolnie wybrany sposób. Najwygodniejszym rozwiązaniem będzie jednak zastosowanie się do zasady, aby nosić je na rzadziej używanej ręce.

Sportowe zegarki powinny zawsze znajdować się po przeciwnej stronie ręki dominującej. Wynika to ze względów praktycznych. Podczas treningu tego typu gadżety są bardziej narażone na uszkodzenia, zwłaszcza przy sięganiu po akcesoria, takie jak ciężarki czy sztanga. W przypadku klasycznych zegarków zakładanych na wyjątkowe okazje warto pamiętać o zasadach savoir-vivre. Ma to szczególne znaczenie na firmowych bankietach i ważnych spotkaniach biznesowych, gdzie wymagane jest przestrzeganie etykiety. 

Szeroki wybór zegarków renomowanych marek

W asortymencie sklepu internetowego REST Jewellery znajdziesz swój wymarzony zegarek. Mamy modele od renomowanych marek:


Skorzystaj z wyjątkowej oferty sklepu internetowego REST Jewellery!

W sklepie REST Jewellery znajdują się zarówno zegarki męskie, jak i damskie w wyjątkowo korzystnej cenie. Wszystkie wykonano z dużą starannością o każdy, najdrobniejszy detal. Doskonale sprawdzą się do codziennego noszenia, na szczególne okazje, a także jako elegancki prezent dla bliskiej osoby. Sprawdź najnowszą kolekcję i wybierz idealny model dla siebie!