Zakup markowego, drogiego zegarka to poważna inwestycja. Taki przedmiot często jest wręczany jako prezent, by służył właścicielowi latami. Solidne modele z czasem zyskują wartość sentymentalną i są przekazywane z pokolenia na pokolenie. Tym bardziej warto więc upewnić się, że nabywany produkt np. marki Bering, Luminox czy Breil rzeczywiście jest oryginalny. Jak to zrobić? Podpowiadamy – zobacz!

Przyjrzyj się jakości wykonania

Jest to pierwsza kwestia, po której da się odróżnić podróbkę od oryginału. Warto pamiętać, że repliki zegarków Kenneth Cole, TOUS czy innych marek wykonuje się zazwyczaj z gorszych jakościowo materiałów, przez co też są znacznie tańsze. Zbyt niska cena w porównaniu z tymi, które dyktuje producent, również powinna dać do myślenia. Zweryfikuj zwłaszcza:

  • tworzywo, z jakiego zrobiono pasek lub bransoletę,

  • cyferblat: czy mają na nim być jakieś wypukłe elementy, a jeśli tak – czy rzeczywiście są one obecne, czy to tylko naklejki,

  • tył koperty,

  • wskazówki i ich kształt,

  • głośność mechanizmu – im głośniejszy zegarek, tym większa szansa, że masz do czynienia z podróbką.

Niekiedy konieczne może być skorzystanie z pomocy profesjonalisty, który wprawnym okiem obejrzy mechanizm.

Zwróć uwagę na opakowanie

Luksusowe czasomierze znanych producentów są zwykle sprzedawane w eleganckich opakowaniach. Ono także może być wartościowym wskaźnikiem autentyczności. Dobrze jest dokładnie przeanalizować logotyp, jaki znajduje się na pudełku. Uprzednio można dowiedzieć się, czy jest on w oryginale grawerowany lub pozłacany. Jeżeli zatem trzymane przez Ciebie opakowanie ma nadrukowane logo, nie zgadzają się kolory lub inne jego elementy – może to być sygnał, że zegarek nie jest oryginalny.

Markowe produkty, takie jak zegarek Luminox, Breil albo Breitling, warto kupować w autoryzowanych sklepach. Jednym z nich jest RestJewellery. W ten sposób zyskuje się pewność, że zakup będzie w stu procentach trafiony i zgodny z oczekiwaniami.

Porównaj informacje z danymi, publikowanymi na stronie producenta zegarków

Marki, które odpowiadają za znane i cenione serie czasomierzy, publikują na stronie nie tylko ich fotografie. Zagłębiając się w treści u źródła, można znaleźć m.in. numery seryjne. W ten sposób da się zweryfikować autentyczność na konkretnym modelu. Dobrym pomysłem jest też oczywiście przejrzenie w sieci zdjęć, obrazujących zarówno opakowanie, jak i sam czasomierz. Zapoznanie się z nimi jeszcze przed zakupem sprawi, że będzie mniej wątpliwości co do tego, czy wybrana sztuka jest oryginalnym zegarkiem Kenneth Cole, TOUS lub innym.

Postaw na sprawdzony sklep!

Weryfikacja oryginalności nabywanego czasomierza nie jest prosta. Producenci replik starają się, żeby na pierwszy rzut oka były one zbliżone do swoich odpowiedników. Warto jednak przyjrzeć się wybranemu modelowi dokładniej. Mając zaprezentowaną tu wiedzę, będziesz w stanie łatwiej odróżnić oryginał od falsyfikatu. Dla jeszcze większej pewności kupuj w sprawdzonych sklepach. RestJewellery zaprasza na zakupy online! W ofercie mamy modele od uznanych producentów zegarków. Znajdź ten idealny!