Jeżeli szukasz wymarzonego pierścionka zaręczynowego, koniecznie przeczytaj nasze wskazówki. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę i czym kierować się przy wyborze. Kup swojej wybrance biżuterię, która idealnie wpisze się w jej gust i upodobania. Sprawdź, co proponujemy! 

Wyjątkowy egzemplarz

Bez wątpienia zaręczyny to podniosły moment w życiu każdego człowieka. Zapowiada zmiany, ale przede wszystkim jest obietnicą wspólnej przyszłości. Wymaga specjalnej oprawy, dlatego wszyscy mężczyźni starannie się do niego przygotowują – szukając w szczególności odpowiedniego pierścionka. Wybór jest spory, więc często trudno się zdecydować. Najlepiej delikatnie wypytać samą zainteresowaną. Jeśli jednak zakup tej wyjątkowej biżuterii koniecznie ma być tajemnicą, należy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.  

Odpowiedni odcień

Na wstępie trzeba określić, z czego pierścionek ma być wykonany. Przyjęło się, że jest to złoto, rzadziej srebro, które uznaje się za zbyt powszechne i mało wykwintne. Zaręczyny zobowiązują do kupienia czegoś bardziej wartościowego. Dawniej kruszec ten był dostępny głównie w kolorze żółtym i nadal wiele panów decyduje się na ten klasyczny odcień. Niektórym kobietom jednak on się nie podoba – wolą coś subtelniejszego. Dlatego modne stało się białe złoto, które jest bardzo uniwersalne. Można je zestawiać na różne sposoby z innymi elementami biżuterii.  

Dla niezdecydowanych najlepszym wyjściem jest zakupienie pierścionka dwukolorowego, nieco bardziej oryginalnego. Zachęcamy do sprawdzenia, jakie modele oferujemy w tym stylu!

Idealnie dopasowany

Nie obędzie się też bez sprawdzenia rozmiaru. Lepiej nie ryzykować tego, że pierścionek zaręczynowy nie będzie pasować i trzeba będzie go z powrotem schować do pudełka! Każda narzeczona chce się nim pochwalić i od razu założyć na palec. Jednak dużo trudniejsze niż określenie jego średnicy jest wybranie takiego egzemplarza, który faktycznie przypadnie ukochanej do gustu. Zanim więc udasz się do jubilera, zastanów się, czy:

  • Twoja wybranka woli klasykę, czy raczej awangardę,

  • nosi na co dzień biżuterię, czy raczej jej unika,

  • bardziej spodoba jej się coś skromnego czy efektownego?

Poza tym ważne jest, gdzie pracuje i jakie czynności wykonuje. Czy wystający kamień nie będzie jej przeszkadzał? Jeśli znasz odpowiedzi na te wszystkie pytania, możesz zacząć poszukiwania odpowiedniego modelu.

Symboliczny dodatek

Zazwyczaj modne pierścionki zaręczynowe zdobią diamenty, zdarzają się też brylanty. Jest to klasyczna biżuteria, która zawsze robi wrażenie. Często jednak zapomina się, że do wyboru jest mnóstwo innych, równie pięknych kamieni. Sprawdź, jak wyglądają topazy, szafiry, agaty, czy rubiny. Może warto zdecydować się na któryś z nich? Popularne są także perły, ale doradzamy je tylko tym, którzy nie są przesądni. Niektórzy bowiem wierzą, że przynoszą łzy. 

Zaufany sprzedawca

W tym, jak wybrać pierścionek zaręczynowy – pomoże Ci na pewno doświadczony jubiler. Dlatego korzystaj z usług tylko zaufanych sprzedawców, którzy oferują sprawdzone produkty najwyżej jakości. Jeśli masz wątpliwości, zachęcamy do kontaktu. U nas na pewno znajdziesz coś specjalnego na tę wyjątkową okazję!