Twój zegarek nagle przestał odmierzać czas? Nie martw się! Prawdopodobnie wyczerpała mu się bateria i wystarczy ją wymienić. Możesz to zrobić samodzielnie lub u doświadczonego zegarmistrza. Przedstawiamy najlepsze sposoby na zmianę baterii i podpowiadamy, jak zadbać o bezpieczeństwo mechanizmu swojego czasomierza. Zobacz!

Otwórz zegarek i nie zarysuj dekla

Pierwszym i najważniejszym krokiem jest otwarcie dekla. Jeśli posiadasz markowe produkty od takich producentów jak Tous, Bulova czy Ulysse Nardin zastanów się nad swoimi możliwościami technicznymi. Na samodzielną wymianę baterii mogą decydować się osoby, które:

  • są zręczne i mają zdolności manualne,
  • posiadają odpowiednie narzędzia,
  • wyróżniają się dużą precyzją działania.

Jeśli obawiasz się zarysowania ukochanego zegarka, nie musisz wymieniać baterii samodzielnie. Wystarczy, że udasz się do zegarmistrza i skorzystasz z jego fachowej pomocy.

Sposób otwierania dekla może różnić się w zależności od rodzaju posiadanego modelu. Niektóre z nich są prostsze w demontażu. Dobrym tego przykładem są czasomierze Calypso , Marc Ecko i Komono.

Ostrożnie, krok po kroku!

Chcesz wymienić baterię sam? Kieruj się następującymi krokami:

1. Umieść zegarek na podkładce i zadbaj o dobre oświetlenie miejsca pracy. 2. Delikatnie otwórz dekiel za pomocą szczypców, małego śrubokręta lub płaskiego nożyka. 3. Wyjmij starą baterię i umieść w jej miejscu nową. 4. Uważaj na uszczelki i unikaj dotykania pozostałych elementów mechanizmu. 5. Zamknij dekiel i upewnij się, że został odpowiednio dokręcony lub dociśnięty.

Cena zegarka może wpłynąć na stopień trudności demontażu. W produktach najwyższej klasy trzeba uważać na dodatkowe zabezpieczenia. Nieumiejętne otwarcie dekla grozi na przykład utratą jego wodoszczelności. O bateriach napędzających mechanizm opłaca się pomyśleć już w momencie zakupu czasomierza.

Warto dokładnie zapoznać się z opisem zegarków Orient i ekskluzywnych propozycji od włoskiej marki Versus Versace . W ich specyfikacji znajduje się kilka praktycznych wskazówek.

Różne rodzaje baterii

Koniecznie sprawdź rodzaj zasilania użytego w wybranym modelu czasomierza. Mechanizm może opierać się o:

  • baterie alkaliczne (LR),
  • baterie srebrowe (SR),
  • baterie litowe (CR).

W razie wątpliwości skontaktuj się z nami. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji.

Zachęcamy do obejrzenia akcesoriów do zegarków, które przydają się w czasie otwierania dekli i czyszczenia biżuterii. W naszym asortymencie dostępne są wyroby od najlepszych marek, takich jak Kenneth Cole, Skagen, Daisy DixtonRoccobarocco i Viceroy. Oferujemy również srebrne kolczyki i złote pierścionki, w tym najmodniejsze modele zaręczynowe.

Odmierzaj czas razem z nami!

Już wiesz, jak wymienić baterię w zegarku? Mamy nadzieję, że wskazówki pomogły Ci w ponownym uruchomieniu czasomierza! Statystycznie baterie wyczerpują się po upływie dwóch lat. Zanim to się wydarzy, możesz skusić się na kolejne zakupy. U nas zamówisz m.in. męskie zegarki Police i damskie modele Seiko w atrakcyjnych cenach! W najnowszym katalogu znajdziesz wiele ciekawych niespodzianek.